28.12.11

  1. Об'явлення 1:17
    І коли я побачив Його, то до ніг Йому впав, немов мертвий. І поклав Він на мене правицю Свою та й промовив мені: Не лякайся! Я Перший і Останній,

  2. Від Луки 12:32
    Не лякайся, черідко мала, бо сподобалося Отцю вашому дати вам Царство.

  3. Єзекіїль 3:9
    Як той діямант, твердішим від скелі, зробив Я чоло твоє, не бійся їх, і не лякайся перед ними, бо вони дім ворохобности!

  4. Єзекіїль 2:6
    А ти, сину людський, не бійся їх, і не бійся їхніх слів, хоч вони для тебе будяччя та тернина, і ти сидиш між скорпіонами. Слів їхніх не бійся, а їхнього вигляду не лякайся, бо вони дім ворохобний.

  5. Єремія 46:28
    А ти не лякайся, рабе Мій Якове, каже Господь, бо Я з тобою, бо зроблю Я кінець всім народам, куди тебе вигнав, та з тобою кінця не зроблю, і тебе покараю за правом, і тебе непокараним не полишу!

  6. Єремія 46:27
    А ти не лякайся, рабе Мій Якове, і не страшися, Ізраїлю, бо Я ось врятую тебе здалека, і насіння твої з краю їхнього полону! І вернеться Яків, і буде спокійний, і буде безпечний, і не буде того, хто б його настрашив!

  7. Єремія 30:10
    А ти не лякайся, рабе Мій Якові, каже Господь, і не страшися, Ізраїлю, бо Я ось врятую тебе із далекого краю, і нащадків твоїх з краю їхнього полону! І вернеться Яків, і буде спокійний, і буде безпечний, і не буде того, хто б його настрашив,

  8. Ісая 40:9
    На гору високу зберися собі, благовіснику Сіону, свого голоса сильно підвищ, благовіснику Єрусалиму! Підвищ, не лякайся, скажи містам Юди: Ось Бог ваш!

  9. Псалми 48:17
    Не лякайся, коли багатіє людина, коли збільшується слава дому її,

  10. 1 Хроніки 28:20
    І сказав Давид до сина свого Соломона: Будь сильний і будь відважний, і роби, не бійся та не лякайся, бо Господь Бог, Бог мій, з тобою, Він не покине тебе й не позоставить тебе аж до закінчення всієї праці роботи Господнього дому…

  11. Ісус Навин 8:1
    І сказав Господь до Ісуса: Не бійся й не лякайся, візьми з собою ввесь військовий люд, та й устань, піди на Ай. Подивися: ось дав Я в руку твою айського царя, і народ його, і місто його, і край його.

  12. Ісус Навин 1:9
    Чи ж не наказав Я тобі: будь сильний та відважний? Не бійся й не лякайся, бо з тобою Господь, Бог твій, у всьому, де ти будеш ходити.

  13. Повторення Закону 31:8
    А Господь, Він Той, що піде перед тобою, не опустить тебе й не покине тебе, не бійся й не лякайся.

  14. Повторення Закону 1:21
    Ось, Господь, Бог твій, віддає тобі цей Край. Увійди, заволодій, як говорив був тобі Господь, Бог батьків твоїх. Не бійся й не лякайся!

05.12.11

Сьогодні: Преподобного о. Філіпа Рінальді + День християнських волонтерів.

ДЕНЬ ВОЛОНТЕРА:

вітаю всіх людей ДОБРОЇ ВОЛІ - всіх добровільців. щирих, безкорисливих, щедрих на жертовність і самопосвяту! вітаю всіх пасіонарних людей, які йдуть. щоби життя своє положити задля блага ближніх своїх - І НЕМАЄ КРАЩОЇ ДОЛІ!

І не є дивним, що цей день збігається з днем пам'яті

салезіянського Святого преп. Філіпа Рінальді - засновника руху салезіянськіх волонтерів

- Його молитвами спаси і укріпи нас Господи!

23.07.11

20.07.11

Салезіянське літо - 2011: Карпатська стежка для юних пошуківачів духовного покликання


Салезіянське літо - 2011: Карпатська стежка для юних пошуківачів духовного покликання

Пестування і турбота про розквіт духовних покликань є особливим завданням Салезіянського чернечого чину в Церкві Христовій. Сам Святий Преподобний засновник Салезіянського чину отець Іван Боско відзначався надзвичайною дбайливістю щодо юнаків, обдарованих від Бога благодаттю й талантом молитовності, святої жертовності, бажання милосердного подвигу, любов'ю до Таїнств, Божественної Літургії, священних знаків, також нестриманістю у будуванні християнських спільнот і у змаганні задля перемоги Царства Божого. 
Педагогіка вибору, розпізнання і розвитку покликань, а також вміння виховувати покликаних Богом юнаків до зрілості в моменті прийняття найсерйознішого в життю рішення — посвячення себе Богові та вибору священицької апостольської долі, - все це є дорогоцінним скарбом салезіянської чернечої спадщини. Кожний салезіянин має уставний обов'язок долучатися до цієї частини салезиянської духовно-пастирської виховної діяльності.
З'їзди юнаків на так звані ПСП (“Пізнай своє покликання” - регулярні кількаденні зустрічі під проводом салезіянських ієромонахів та співбратів) відбуваються протягом цілого року. Але найбільш важливим часом є літо, бо саме влітку приймаються ті рішення, від яких потім буде залежати перебіг усього життя.
Цього року салезіянська обитель у Винниках (яка є спеціально призначеною для виховання і навчання юнаків, котрі підіймають спробу перевірити наявність духовного покликання) поєдналась у праці з юнаками - "пошуківачами Неба" - з групою семінаристів з Вищої Тернопільско-Зборівської Єпархиальної духовної семінарії.
Винниковський салезіянський ігумен отець Андрій Платош зі співбратами-салезіянами, що повернулися на літо в Україну з навчання у Італії, і тернопільський семінарист брат Роман Демуш з групою колег-семінаристів  приготували фантастичну духовно-педагогичну програму-подорож карпатськими гірськими стежками. В основу програми було покладено зміст притчи Ричарда Баха “Чайка Джонатан Лівінгстон”, яку яскраво допрацював, оновив і пристосував до праці щодо розпізнання духовних покликань славетний салезіянський письменник і автор незліченних притч ієрм. Бруно Ферерро, салезіянин.
Молитовні роздуми, театральні сценки, спільні дискусії і обговорення здобутків життєвого досвіду перетиналися з веселими іграми, доланням гірських стежок, купіллю в карпатських річках і потічках. І все разом поєднувалось в єдине могутнє таїнство Божественної Літургії і літургічних молитов, служби часів і сердечного розспіву Ісусової молитви. Зосереджене споглядання Божого Слова переходило у винахід Божої величі через споглядання краси Його творіння, переходило у радість спілкування і взаєморозуміння, творчості, жартів і сміху, змагань і взаємопідтримки — і знову верталося до зосередженного служіння Пресвятої Євхаристії.
Що сталося з найголовнішого?
Безумовно, відкриття наново старої істини про те, що людина перенаповнена Духом Святим стає крилястою і стверджує, що є народженою для Неба. Що не хлібом єдиним живиться людина, але окриляючим Словом Бога Живого. Що відгук на покликання є початком здійснення героїчного подвигу, без якого життя перетворюється на рутинне споживацтво тварини, яка позабула про сенс своєї людської гідності і призначення.

Вже відомо, що багато хто з учасників салезіянської “покликанівки”, яка відбулася цього літа в Карпатах, підняли рішення йти шляхом священицького і богопосвяченного життя, щоби увійти у духовну еліту свого народу і стати його непохитними лідерами, які не зраджують.
Добре діло!

А отці-салезіяни вже підготовлюють нові програми — як на це літо,так і на наступний рік - для нових пошуківачів з палаючими серцями, щоби окреслити орієнтири, додати наснаги і зростити до зрілості тих, до кого Сам Бог звернув свій поклик: “Йди за мною!” 

Бо досить є в Україні хлопців, що мріють про справжній подвиг і є спраглими справжнього героїзму. 
І є у тих хлопців богопосвячені провідники, які завжди чекають на тих, хто прийде і запитає: “Хочу Богові присвятити життя своє — чи не обманююсь? Допоможіть розпізнати!”


"Дорога, освещённая солнцем." - Аскетичний катехизис афонського ієром. Симона

Збірка складається з 11 розділів. Короткі питання і короткі (інколи в одно-два слова) відповіді вміщають чистий духовний досвід ієромонаха з гори Атос. Конкретно і практично корисне для усіх ченців та богопосвячених осіб.

Глава 4.

1. Что значит монах? – Отрекшийся от земной жизни.

2. Что значит мирской человек? - Отрекшийся от Небесной жизни.

3. Кто есть истинный монах? – Отрекшийся от дурных мыслей.

4. Что есть мирская жизнь? – Пребывание в суете.

5. Что труднее всего познать? – Истину.

6. Что легче всего потерять? – Жизнь.

7. Как называется то, из-за чего мы забываем о смерти? – Глупость.

8. Как называется то, благодаря чему мы познаем Истину? – Мудрость.

9. Как называется то, из-за чего мы теряем Бога? – Суемудрие.

10. Как называется то, благодаря чему мы постигаем Бога? – Сердце, очищенное покаянием.

11. Что такое истинное покаяние? – Прямое и действительное познание Бога.

12. Что такое суемудрие? – То, что не приводит нас к Богу.

13. С кем опасно общаться? – С наглым и самоуверенным.

14. С кем полезнее быть вместе? – С познавшим Истину.

15. Каков признак того, кто познал Истину? – Любовь.

16. Каков признак Любви? – Отсутствие угодливости.

17. Каков признак отсутствия угодливости? – Отвержение самого себя.

18. Что такое отвержение самого себя? – Смирение.

19. Что такое смирение? – Стойкость перед злом.

20. Что такое стойкость перед злом? – Готовность предать себя на смерть ради Добра.

21. Что есть Добро? – Христос.